ÇABİP Doğa Yürüyüşü | Hektor Etabı

ÇABİP Doğa Yürüyüşü | Hektor Etabı

Çanakkale Bisiklet Platformu Gönüllüleri Troas Kültür Rotaları’nda yer alan “Hektor Etabı’nda” yürüdü.

Hektor, Yunan mitolojisine göre Dardanus ile Tros’un kurucusu olan ve Tros’un soyundan gelen Kral Priamos ve Kraliçe Hekabe’nin ilk oğludur. Paris’in ağabeyidir. Andromache ile evlidir ve Astyanax isimli bir oğlu vardır. Hektor, Troya Savaşı’nda Troya prensidir. Homeros, Hektor’u barışsever, düşünceli, cesur, iyi bir oğul, koca ve baba olarak tarif etmektedir. Aynı zamanda Hektor, cesareti, asil ve kibar doğası ile tanınmaktadır. Troya Savaşı’nı konu alan İlyada’ya göre halkı tarafından çok sevilen Hektor, Troya’nın en büyük savaşçılarından biridir. Troya şehrinin düşmesini on sene geciktirmiş; ancak Akhilleus tarafından öldürülmüştür. Hektor ölünce Troya da yenilmiştir.

Yürüyüş sonrasında Güzelyalı Mesire Alanı’nda yürüyüşe katılan/katılmayan tüm gönüllülerimiz ve ailelerimizin de katıldığı piknik/mangal etkinliği ile gönüllülerimiz çevre temizliği gerçekleştirmişlerdir.

Daha Sağlıklı bir çevre için “Atıklar / İzmaritler Çöpe!”

Yürüyüşümüz sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan yürüyüş sorumlularımız Birol Çetin ve Bilal Türk’e, fotoğrafçımız Mustafa Emre Yazıcı’ya ve gönüllülerimize çok teşekkür ederiz.

Yeni bir yürüyüş döneminde görüşmek dileğiyle… 🙂

#Hektor #HektorEtabı #Troas #TroasKültürRotaları #Çanakkale #Yürüyüş #ÇABİPDoğaYürüyüşü #ÇanakkaleBisikletPlatformu #ÇABİP #RüzgârınDemirAtlıları