Talat Göktepe Anma Turu

Talat Göktepe Anma Turu

TALAT GÖKTEPE ANMA TURU

25 Temmuz 1994 tarihinde başlayan ve 57 saat süren Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’ndaki orman yangınında şehit düşen dönemin Çanakkale Orman Bölge Müdürü Talat Göktepe anısına Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü Ve Çanakkale Bisiklet Platformu ortaklığında anma turu düzenlendi.
Anma turu sonunda orman şehidi Talat Göktepe anıtı önünde konuşan Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver DEMİRCİ: Enver DEMİRCİ; Çanakkale Şehitlerimizin canlarını vererek kurtardığı bu topraklardaki ormanlarımızın, yangınlardan zarar görmemesi için Orman Genel Müdürlüğü olarak bugüne kadar 116 çalışanımızı şehit verdik. Meslek büyüğümüz Talat GÖKTEPE’yi şuanda bulunduğumuz noktada orman yangınıyla mücadele ederken kaybettik.

Çanakkale Bisiklet Platformu adına konuşma yapan Can DÜZDAŞ: Bugün burada 25 Temmuz 1994 tarihinde çıkan ve yaklaşık 4000 hektarlık alanı etkileyen yangında şehit olan Talat Göktepe’yi anmak için buradayız. Bu organizasyonda bizlere karşı desteklerini esirgemeyen Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü’ne teşekkürlerimizi sunarız. Bizler bu anlamlı turu bu sene virüs sebebiyle küçük bir ekip ile düzenleme durumunda kaldık ancak önümüzdeki senelerde bu anma etkinliğini daha büyük kitlelerle gerçekleştirerek gelecek nesillere aktarmak istiyoruz. Bu anma etkinliğini yaparken dikkat çekmek istediğimiz bir diğer nokta da son dönemde ülkemizde olan yangınlara dikkat çekmek ve farkındalık yaratmaktır. Buradan tüm vatandaşlarımıza da ormanlarımıza sahip çıkmaları konusunda mesaj göndermek istiyoruz.

Ormanlarımızın yanmaması için hayatını veren Orman Bölge Müdürümüz ve 116 orman şehidimizi saygı ve minnetle anıyoruz.