Sessiz Sürüş Gerçekleştirildi! | Bisikletime Çarparsan Ölürüm!

Sessiz Sürüş Gerçekleştirildi! | Bisikletime Çarparsan Ölürüm!

Sessiz Sürüş (Ride of Silence), halka açık yollarda bisiklet sürerken ölen bisikletçileri anmak ve yaralananlara destek olmak amacıyla her yıl yapılan uluslararası bir bisiklet turudur. Bu yıl dünya genelinde 14 ülkede ve 232 farklı lokasyonda Türkiye’de ise 41 il ve ilçede gerçekleştirildi.

Çanakkale’de Sessiz Sürüş, Golf Aile Çay Bahçesi’nden başladı ve İskele Meydanı’nda Çanakkale Bisiklet Platformu Sessiz Sürüş Tur Sorumlusu Kazim UZUN tarafından yapılan basın açıklaması ile 28.04.2024 Pazar günü bisikletiyle gezintiye çıkan ve Eceabat Kocadere Mevkii’nde bir kamyonetin çarpması sonucunda vefat eden Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Zeliha Güneş ve bugüne kadar trafikte kaybettiğimiz tüm bisikletçi dostlarımız adına saygı duruşunda bulunulduktan sonra sona erdi.

“Bisikletime Çarparsan Ölürüm” diyen, Bisikletli Ulaşıma katkı sağlamayı kendisine ilke edinmiş, ÇABİP’in çalışmalarına katkı sağlayan başta tüm gönüllülerimiz olmak üzere; Sessiz Sürüş Türkiye Koordinatörü Azmi Mert Çelik’e, tur sorumlumuz Kazim Uzun’a, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Mustafa Alptuğ Akkoca’ya, fotoğrafçılarımız Mustafa Emre Yazıcı ve Eda Onay’a, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Araştırma Görevlisi Yücel Baştan’a ve çok değerli basın mensuplarına çok teşekkür ediyoruz.

Bisikletli Ulaşım Haktır!

Çanakkale Bisiklet Platformu Derneği

#ÇanakkaleBisikletPlatformu #ÇABİP #RüzgârınDemirAtlıları #SessizSürüş #RideofSilence #BisikletliÖlümleriDursun #BisikletimeÇarpansanÖlürüm #SağŞeritYasalHakkım

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet