Kömür Limanı Turu

Kömür Limanı Turu

Kömür Limanı

Çanakkale’nin Gelibolu İlçesi’ne bağlı Fındıklı Köyü yakınlarında, Saros Körfezi’nde yer alan Kömür Limanı özellikle dalış meraklılarının yoğun ilgisini çekiyor.

Dalış turizminin merkezi haline gelen Kömür Limanı isminin eskiden buradan teknelerle kömür taşınmasından geldiği biliniyor.

Özellikle Türkiye’de dalış yapılacak yerlerin başında yer alan Kömür Limanı, Saroz Körfezi’ne bakan konumu itibariyle ziyaretçilerin ilk tercihi oluyor.

Özellikle hafta sonları Çanakkale dışında İstanbul, Bursa, Tekirdağ, Kocaeli ve civar illerdeki dalış okullarından çok sayıda kişi burada eğitim yapıyor.

Kömür Limanı kamp alanında işletmeci var ve giriş ücretlidir ancak işletmeden herhangi bir hizmetinden yararlanmayacağınızı beyan edin koy için değil işletme için kira ödemekteler.

Nasıl Gidilir?

Yol durumu içerikte mevcuttur. 2 Alternatif yol seçeneğiniz vardır.  Eceabat-Gelibolu-Fındıklı-Kömür Limanı ya da Çanakkale, Lapseki feribot ile Gelibolu, Fındıklı Köyü, Kömür Limanı.

Nerede Kalınır?

Kömür Limanı içerisinde bulunan işletmede ücreti mukabilinde kamp atabilirsiniz.

Ne yenir, ne içilir, alışveriş?

Kömür Limanı’nda restoran var ancak fiyatlar pahalı olduğu için dışarıdan konserve ve bozulmayacak kuru gıdalar getirebilirsiniz.