Çanakkale’nin Evlatları Atasının İzinde – Selanik | 14 Eylül

Çanakkale’nin Evlatları Atasının İzinde – Selanik | 14 Eylül

YUNANİSTAN TURU 9 Eylül – 17 Eylül 2017

Merhaba, Yunanistan Turu bir diğer adıyla Çanakkale’nin Evlatları Atasının İzinde turun amacı Mustafa Kemal Atatürk’ün Birinci Dünya Savaş’ında Çanakkale Cephesinde göstermiş olduğu mücadele, ruh ve azminden esinlenerek gelecek nesillere örnek olmayı, “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” söylemini benimseyen gençler olarak 21 Eylül Dünya Barış Günü kapsamında Barışın Kenti Çanakkale’den Selanik’e pedallamak.

5 Günlük pedallama, toplamda 9 günlük turu gün gün ele alacağız;
9-10 Eylül 215 KM’lik Çanakkale-Dedeağaç(Alexandroupolis),
11 Eylül 91 KM’lik Dedeağaç-Fanari,
12-13 Eylül 84 KM’lik Fanari-Kavala,
14 Eylül 85 KM’lik Kavala-Asprovalta,
15-16-17 Eylül 80 KM’lik Asprovalta-Selanik Atatürk’ün Evi

14 Eylül günü sabah Kavala’dan kamp alanından çıkarak hedefimiz 85 KM uzaklıktaki Asprovalta’ya gitmekti, Selanik için son duraktı aslında ve heyecanımız gittikçe artıyordu.

Yol şarkı dinlemeden, sohbet etmeden elbette geçmiyor. 🙂

Asprovalta Yunanistan’da popüler tatil beldelerinden ancak sezonu olmadığı için bomboş.

Kavala’dan 09.00 gibi hareket ile Asprovalta’ya 13.30 civarında varmıştık, Kavala ve Asprovalta arasındaki yol inanılmaz keyifliydi deniz manzarasında, dümdüz bir yolda ilerleyerek varmıştık.

Burada herhangi bir kamp alanında kalmayacak Fanari’de yaptığımız gibi sahil kenarında bir yer bularak çadır kuracaktık. Fanari’de olduğu gibi çok sote alan bulamadığımız için akşam uyku tulumlarında uyuyacaktık 1 kişide nöbetçi olup eşyaların çalınmamasını sağlayacaktı ancak yorgunlukta ayakta kalmak, nöbet tutmak çok olacak ki hepimiz uyuyakaldık. 🙂

Gece açık alanda uyumanın en güzel yanı da uyku tulumunun içerisinden yıldızları seyretmenin güzelliğiydi.

Sabah miss gibi hazır çorba 🙂

Elbette sabah çöplerimizi de toplayarak bulunduğumuz alandan ayrıldık. Son 80 KM’lik yol için hazır ve de heyecanlıydık.

 

 

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet