Kumkale Ortaokulu Bisiklet Şenliği Gerçekleştirildi!

Kumkale Ortaokulu Bisiklet Şenliği Gerçekleştirildi!

Kumkale Ortaokulu Bisiklet Şenliği’nde;
Pedallar Döndü, Çocuklar Güldü!

Çanakkale Bisiklet Platformu gönüllüleri ve Kumkale Ortaokulu öğrencileri, 25 Mayıs 2023 Perşembe günü Kumkale Köyü’nden 2020 Avrupa Yılın Müzesi Özel Takdir Ödülü’nün ardından 2020/2021 Avrupa Müze Akademisi Özel Ödülü’nün sahibi Troya Müzesi’ne pedalladı.

ÇABİP gönüllülerinin Çanakkale’den başlayan yolculuğu, ÇABİP gönüllüsü Berfin Bulut’un Kumkale Ortaokulu’nda sürüş ve bisiklet hakkında teknik bilgi aktarımı sonrası Kumkale Ortaokulu öğrencilerinin de katılımıyla Troya Müzesi’ne doğru devam etti.

Öncelikle bu etkinliğin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan Kumkale Ortaokulu idareci ve öğretmenlerine, İl Jandarma Komutanlığı’na, Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük ve ekibine, tur sorumlularımız Berfin Bulut, ÇABİP gönüllüsü ve Kumkale Ortaokulu Öğretmeni Esen Somalı’ya, Drone ile görüntü alan Barış Adalı’ya ve katılım gösteren tüm ÇABİP gönüllülerine çok teşekkür ediyoruz.

TARİHÇE: “Pedallar Dönsün, Çocuklar Gülsün” projesinin temeli 2017 yılında gerçekleştirilen “Bir Bisikletten Öte” projesi kapsamında başlayan, 2018 yılında Pedallar Dönsün, Çocuklar Gülsün projesi adı altında devam eden; çocuklara bisiklet kültürünü öğretmek, bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmak ve bisikletin temel bilgilerinin aktarıldığı bir projedir.

#ÇanakkaleBisikletPlatformu #ÇABİP #RüzgârınDemirAtlıları #BisikletinKentiÇanakkkale #Çanakkale #PedallarDönsünÇocuklarGülsün #KumkaleOrtaokulu #BisikletŞenliği #TroyaMüzesi