Kaz Dağları’nda Biyolojik Çeşitliliğin Korunması ve Sürdürülebilir Orman Yönetiminin Güçlendirilmesi Projesi

Kaz Dağları’nda Biyolojik Çeşitliliğin Korunması ve Sürdürülebilir Orman Yönetiminin Güçlendirilmesi Projesi

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Küresel Çevre Fonu finansmanı ile Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü iş birliğinde yürüttüğü “Kaz Dağları’nda Biyolojik Çeşitliliğin Korunması ve Sürdürülebilir Orman Yönetiminin Güçlendirilmesi” Projesi’nin ekoturizm konu başlığı altında Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü’nde FAO teknik ekibi ve proje yürütücüleri ile Çanakkale Bisiklet Platformu Derneği Gönüllüleri Kazim Uzun, Ahmet Fahir Dediler ve Can Düzdaş bir araya geldi.

Daha önce projenin 29-30 Eylül ve 01 Ekim 2021 tarihlerinde Çanakkale’de yapılan Doğrulama Çalıştayı ile 27 Nisan 2023 tarihinde de eğitim ve çalıştayına katılım sağlanmıştı.

Bugün yapılan toplantıda projenin uygulama sürecinde gelinen nokta hakkında bilgilendirmeler ve Çanakkale Bisiklet Platformu Derneği’nin bu süreçte verebileceği katkılar üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Edremit, Kalkım, Yenice, Çan ve Bayramiç sınırlarında gerçekleştirilecek “Kaz Dağları’nda Biyolojik Çeşitliliğin Korunması ve Sürdürülebilir Orman Yönetiminin Güçlendirilmesi” Projesi’nin yöremize ve yöre halkına sağlayacağı çevresel ve sosyo-ekonomik faydaların çok önemli olduğu inancıyla projede derneğimiz dahil yerel STK’larla yaptıkları iş birliğinden ötürü FAO, Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz.

#KazDağlarıHepimizin #ÇanakkaleBisikletPlatformu #ÇABİP #RüzgârınDemirAtlıları #Çanakkale #KazDağları #Doğa #Çevre #Turizm #EkoTurizm #Bisiklet