Karayolları Genel Müdürlüğü’ne Teşekkürlerimizle…

Karayolları Genel Müdürlüğü’ne Teşekkürlerimizle…

ÇABİP Gönüllüleri başvurdu, Cumhurbaşkanlığı iletti ve Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü gerçekleştirdi.

Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda olan Çanakkale ili Gelibolu-Eceabat yolu bölünmüş yol kapsamında yapılan T1 Anafartalar, T1A Arıburnu, T2 Conkbayırı ve T3 57. Alay tünelleri için güvenli bir bisiklet sürüşü bakımından Çanakkale Bisiklet Platformu gönüllüleri, CİMER’e müracaat ederek; Antalya’da pilot olarak 11 tünelde uygulanan “TÜNELDE BİSİKLETLİ VAR” ışıklı uyarı uygulamasının GELİBOLU – ECEABAT arasındaki tünellerde de yapılması bölgedeki bisiklet kullanımının yaygın olması, aynı zamanda özellikle yaz aylarında Tarihi Gelibolu Yarımadası’nı ziyarete gelen bisikletli yerli ve yabancı turistlerin can güvenliğinin sağlanması, daha rahat bir yolculuk yapması için önem arz etmekte olduğundan ve bahsi geçen bölgede bisikletliler için alternatif başka bir rota bulunmadığı için ulaşımını bisiklet ile sağlayanların ve bisiklet sporcularının mecburen bu tünellerden geçmek zorunda kalacaklarına dikkat çekilerek hali hazırda elektromekanik işleri yapılan tünellerde de bu uygulamanın hayata geçirilmesi olası bir can ve mal kaybının önüne geçilmesi bakımından önem arzettiğinden müracaatlar yapılmıştı.

T.C. Cumhurbaşkanlığınca talebimizin ilgili kuruma iletilmesi sonucu geldiğimiz noktada anılan 4 tünelde de “Işıklı Uyarı Uygulaması” tamamlanarak kullanıma açılmıştır.

Bu süreçte destek veren Çanakkale Bisiklet Platformu Gönüllülerine, konu ile ilgili bize yön veren gönüllümüz Aydın Taşpınar’a, konuyu ivedilikle ilgili kuruma sevk eden T.C. Cumhurbaşkanlığımıza ve uygulamayı kullanıma sokan Karayolları 1.Bölge Müdürlüğümüze hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederiz.

 

#ÇanakkaleBisikletPlatformu #BisikletinKentiÇanakkale #RüzgârınDemirAtlıları #ÇABİP #YüzüncüYıldaÇanakkaledeyiz #Çanakkale #KGM #Teşekkürlerimizle