Kamuoyu Bilgilendirmesi

Kamuoyu Bilgilendirmesi

Kamuoyu Bilgilendirmesi
Sevgili bisikletseverler, kıymetli Çanakkaleliler, gücümüzün mimarı çok değerli ÇABİP Gönüllüleri;

17 Ekim 2016 tarihinde temellerini attığımız Çanakkale Bisiklet Platformu; ulaşımını bisikletle gerçekleştiren ve bisikletli ulaşımı destekleyen herkes için bağımsız, aktivist ve gönüllü bir oluşum olmanın yanı sıra, ilkeleri, misyonu, vizyonu, 12 ayın tamamına yayılmış sosyal sorumluluk projeleri ve etkinlikleriyle Çanakkale’nin en aktif Sivil Toplum Kuruluşu olarak gönüllerde taht kurdu.

Bugün geldiğimiz noktada çalışmalarımızı, projelerimizi ve etkinliklerimizi bir adım daha ileriye taşımak, Avrupa Birliği, Kalkınma Ajansı, Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü ve diğer proje hibelerinden de faydalanmak, kamu kurumlarıyla olan ilişki ve paydaşlıklarımızda gereklilik olmaya başlayan resmi konumumuzu tanımlamak ve Çanakkale’yi “Bisikletin Kenti Çanakkale” yapabilmek adına etkinliklerimizde gönüllülerimizden alınan dönütleri de dikkate alarak dernek olma kararı aldık.

18 Mart 2024 tarihi itibariyle resmiyette Çanakkale Bisiklet Platformu Derneği, gönüllerde Çanakkale Bisiklet Platformu ve ÇABİP olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu ve Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda ilerleyerek, siyaset üstü bir yaklaşımla, Atatürk devrimlerini koruyan, bağımsız, farklılıklara saygılı, ücretsiz, eğlenceli ve gönüllü faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. İşleyişimiz bugüne kadar olduğu gibi yine gönüllülük esasına dayalı işbirliği ve paylaşımcı olarak devam edecektir. Bu kararı tüm kamuoyuna duyurmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz.

Hep birlikte daha iyiye…

İyi ki varsınız, İyi ki ÇABİP var! 💙

#ÇanakkaleBisikletPlatformu #ÇABİP #RüzgârınDemirAtlıları #BisikletinKentiÇanakkale #Çanakkale #MustafaKemalAtatürk #ÇanakkaleBisikletPlatformuDerneği

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet