İftar / Tanışma ve Mor Pedal Bayrak Teslim Töreni

İftar / Tanışma ve Mor Pedal Bayrak Teslim Töreni

Her Perşembe Bisiklet Akşamı

Her geçen ay daha da büyüyen bu ailenin bir parçası olmak istersen eğer her perşembe kısa ve bol sohbetli gerçekleştirdiğimiz akşam turuna davetlisin..

1. Alternatif Mor Pedal Karşılaması | Toplu Sürüş
Buluşma Yeri : KIYI AVM ÖNÜ
Buluşma Saati: 18:45 – 19:00
Hareket Saati: 19:00
Hareket Noktası: Truva Atı (Güzergah; Yeni Kordon, İnönü Caddesi, Demircioğlu Caddesi, İskele, Truva Atı Önü)

2. Alternatif ÇABİP İftar | Yeni Kordon Tanışma | Toplu Sürüş
Buluşma Yeri : Truva Atı Önü
Buluşma Saati: 19:15
Hareket Saati: 19:45
Hareket Noktası: 960 Toki

Merhaba çok değerli ÇABİP gönüllüleri, bu hafta perşembe turumuzda Muğla’da kurulan ve ülke genelinde yaygınlaşan Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği kadınlar arasında bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için 19 Mayıs günü Muğla’dan 44 kadın bisikletçi Türk Bayrağını Aydın’a taşımak üzere yola çıktı. Bayrak diğer illerdeki kadın bisikletçilerin devralması ile elden ele tüm Türkiye’yi gezecek. Bu kapsamda Çanakkale’den ÇABİP gönüllüsü Zahide’ye bayrak devri için 19:20’de Truva atında gerçekleştireceğimiz bayrak teslimi için, gelecek bisikletçilerimizi 19:00’da KIYI AVM önünde karşılayarak Yeni Kordon, İnönü Caddesi, Demircioğlu Caddesi ve İskele üzerinden Truva atına toplu sürüş gerçekleştireceğiz. Turun güvenliği Çanakkale Bisiklet Platformu Öncü, Artçı ve Yancıları tarafından telsizler ile sağlanacaktır. Sizleri de bu güzel etkinlikte aramızda görmekten mutluluk duyarız.19:45 civarında Truva atı önünden TOKİ 960’da Kepez Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek iftar yemeğine gideceğiz. İftardan sonra hep birlikte Yeni Kordon’a pedallayıp orada tanışma toplantısı düzenleyeceğiz. Bu keyifli etkinliğe tanıdıklarınızı da davet ederek ailemizin büyümesine katkıda bulunabilirsiniz.

NOT: Kaskı olanların kask takması zorunludur, iftar ve tanışmaya gelmek isteyen ancak kask ve ışıklandırması olmayan yeni gönüllülerimiz de etkinliğe katılabilirler.

TUR BİLGİLENDİRME VE GEREKLİ EKİPMANLAR

Tura katılacak arkadaşlarımızın gönüllü başvuru formunu doldurması zorunludur (Yaşanabilecek bir durumda Kan grubuna ve acil durum numarasına ulaşabileceğimiz yer gönüllü formumuzdur) https://goo.gl/Z3l7iD
Tur toplam 10-15 KM arasındadır.
Zorluk seviyesi : Kolay
Tur dönüş saati grubun sürüşüne göre değişmektedir. Ancak tahmini dönüş 22.30 – 23:00 civarında olmaktadır.
Etkinlikler kesinlikle performansa dayalı DEĞİLDİR
Herkesin katılabileceği bir düzeyde sürüşlerimiz gerçekleşir öncü ve artçılar ile sürüş düzeni sağlanmaktadır. (Öncü geçilemez, artçı arkasında kalınmaz, kalındığı takdirde tüm grup durmak zorundadır)
Yol durumuna göre grup tekli ya da çiftli gitmek durumunda olduğunda öncünün veya artçının uyarlarını dikkate almak gerekmektedir.
Kask [ZORUNLUDUR]
Ön ve arka ışık [ZORUNLUDUR]
Kask ve Işık zorunluluğu tamamen kişinin ve grubun güvenliği içindir.
Reflektör
Yağmurluk ( HAVA DURUMUNA BAĞLI )
Yedek iç lastik, yama ve pompa
Alyan takımı gerekli olabilir.

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet