Geçmiş Olsun Çanakkale!

Geçmiş Olsun Çanakkale!

GEÇMİŞ OLSUN!

22.08.2023 Öğle saatlerinde Damyeri Mevki’sinde başlayan orman yangını 48 saatlik yoğun çalışmanın ardından 24.08.2023 tarihinde kontrol altına alınmıştır.

Geçirdiğimiz büyük felakette 2.650 hektarı ormanlık alan olmak üzere 4.080 hektarlık alan zarar görmüştür.

Yangın söndürme çalışmalarında 10 uçak, 38 helikopter, 290 kara aracı ve 3.174 personel görev almış ve ormanlarımızı, vatanımızı kurtarmak için mücadele vermiştir.

Yangın haberini alır almaz Çanakkale Bisiklet Platformu Çevre ve Orman Gönüllüleri olarak harekete geçmiş ve Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü koordinasyonunda orman personelimizle birlikte omuz omuza büyük bir mücadele örneği göstererek cansiparane bir şekilde ateşleri söndürmeye çalıştık. Yapılan işin, verilen çabanın ne denli zor bir iş olduğunu sahada deneyimledik.

Çanakkale’mizi, ormanlarımızı, vatanımızı kurtarmak için canı pahasına mücadele eden, bir an olsun tereddüt etmeden görevlerini gerçekleştiren Orman Teşkilatına, İtfaiye ekiplerine, Havalimanı Kurtarma Yangınla Mücadele Ekiplerine, kolluk kuvvetlerine ve ÇABİP Gönüllülerine teşekkürlerimizi sunuyor, yangından etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Böyle bir felaketin bir daha yaşanmaması dileğiyle…

#İyiKiÇABİPVar #ÇanakkaleBisikletPlatformu #ÇABİP #RüzgârınDemirAtlıları #Çanakkale #ÇABİPÇevreVeOrmanGönüllüleri #ÇABİPHerYerde