Çocuk Gelişimi Bölümü Öğrencileri Toplantı

Çocuk Gelişimi Bölümü Öğrencileri Toplantı

Çanakkale Bisiklet Platformu; Çanakkale’de bisiklet kültürünün yerleşmesini, bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmayı, kentte yaşayan tüm bisikletçilerin ortak bir sesi olmasını, kentteki bisiklet gruplarının birlikte çalışabilirliğini, ortak etkinlikler düzenleyebilmesini, şehir içi ulaşımını bisikletle gerçekleştirenlere ve spor-hobi kullanıcılarına daha sağlıklı kullanım alanları oluşturulması için kamu kurumları ile belediye ulaşım politikasında bisiklete önem vermelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Ayrıca Çanakkale Bisiklet Platformu yereldeki topluluk veya derneklerle bisikletin varolduğu topluma hizmet veyahut sosyal sorumluluk projelerine destek vermeyi de kendine prensip edinmiştir.

Bu kapsamda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümü 2. sınıf öğrencileri tarafından lösemiye dikkat çekmek amacıyla planlanan bisiklet turuyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda ayrıca bu yıl 25-26 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek ”Çanakkale Bisiklet Turu” ile ilgili ÇABİP olarak neler yapabileceğimizi ne konuda destek olabileceğimizi konuştuk.