ÇABİP Mysia Yolları’ndaydı.

ÇABİP Mysia Yolları’ndaydı.

ÇABİP Mysia Yolları’ndaydı!

Çanakkale Bisiklet Platformu’nun 30 Gönüllüsü, Nilüfer Belediyesi’nin daveti üzerine 7-8 Ekim tarihlerinde Mysia Yolları’nda pedallamak üzere Bursa’daydı.

Nilüfer Belediyesi’nin oluşturduğu Mysia Yolları ve Doğa, Tarih ve Kültür Rotaları Bursa’da bugüne kadar açılan en düzenli doğa yürüyüşü ve bisiklet parkurlarıdır. Mysia Yolları, 750 kilometre uzunluğunda 44 adet yürüyüş ve bisiklet parkurundan oluşuyor. Rotalar antik Mysia halkından ismini alan tarihi Misi köyünde başlıyor ve MÖ 7. yüzyılda kurulmuş, bugün Gölyazı turistik köyü olarak bilinen Apollonia antik kentine doğru devam ediyor. Mysia Yolları rotaları, Bursa’nın fethinden önce Bitynia bölgesinde Osmanlıların ilk idari merkezi olan Kite (Ürünlü Mahallesi), Uluabat Kalesi ve Kapanca Antik Limanı gibi birçok tarihî yerleşimi de kapsıyor.

Ertan Ayçetin Bisiklet Evi’nde kamp atarak çadırlarda konaklayan gönüllülerimiz, Cumartesi gününün ilerleyen saatlerinde Gölyazı Mahallesi’ne pedallayarak kentin tarihi ve kültürel güzelliklerini Nilüfer Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nden Arkeolog Osman Ercan eşliğinde keşfetti.

Pazar günü ise Uluabat Gölü için, “Sudaki Yaşama Pedallıyoruz” mottosu ile Uluabat Gölü etrafında 53 kilometrelik bisiklet turu yapan gönüllüler, akşam saatlerinde Çanakkale’ye dönüş yaptı.

Etkinliğin gerçekleşmesini sağlayan ve Çanakkale Bisiklet Platformu’nu böylesine anlamlı bir etkinliğe davet eden Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi’ne, bizleri ilgiyle ağırlayan Ertan Ayçetin Bisiklet Evi çalışanlarına, etkinliğe katılım gösteren bisiklet gruplarına, Çanakkale’yi en iyi şekilde temsil eden ÇABİP Gönüllülerine ve katılan tüm bisikletseverlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

#ÇanakkaleBisikletPlatformu #BisikletinKentiÇanakkale #RüzgârınDemirAtlıları #ÇABİP #YüzüncüYıldaÇanakkaledeyiz #MysiaYolları #ErtanAyçetinBisikletEvi #Bursa

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet