ÇABİP 7. Yıl Kutlama Turu

ÇABİP 7. Yıl Kutlama Turu

Çanakkale Bisiklet Platformu, ulaşımını bisikletle gerçekleştiren ve bisikletli ulaşımı destekleyen herkes için bağımsız, aktivist ve gönüllü bir oluşumdur.

Çanakkale Bisiklet Platformu; Çanakkale’de bisiklet kültürünün yerleşmesini, bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmayı, kentte yaşayan tüm bisikletçilerin ortak sesi olmayı, bisiklet gruplarının birlikte çalışabilirliğini ve ortak etkinlikler düzenleyebilmeleri için öncü olmayı, spor amaçlı ve şehir içi ulaşımdaki bisiklet kullanıcılarına daha güvenli kullanım alanları açmak için kamu kurumları ile iş birliği halinde olmayı amaçlamaktadır.

Bu kapsamda çalışmalarımızı 7 yıldır büyük bir özveri ve heyecan ile sürdürmeye devam ediyor, Çanakkale’yi ÇABİP ile keşfediyoruz. 

Bu anlamlı ve bir o kadar da uzun süreçte katkı sağlayan ve daima yanımızda duran kamu kurumlarına, sivil toplum kuruluşlarına, özel sektör temsilcilerine, basın mensuplarına, bisikletseverlere ve en önemlisi yürekten katkı sağlayan ÇABİP gönüllülerine teşekkürü bir borç bilir, 7. Yıl Kutlama Turu’nda sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız. 

Tur Güzergâhı:  Golf Aile Çay Bahçesi> Truva Atı > İskele> Cumhuriyet Bulvarı> İnönü Caddesi> Plaj Caddesi> Deniz Sokak> Aziziye Caddesi> Yeni Kordon – Barış Kafe’de son bulacaktır.

 

Tur sorumlusu: Berfin BULUT

Tur Sorumlusu İletişim: 

Tur sorumlusu: Uğurcan COŞKUN

Tur Sorumlusu İletişim: +90 538 307 34 87

Tur sorumlusu: Yeliz Büşra TEPELİ

Tur Sorumlusu İletişim: +90 545 863 89 48

Tur sorumlusu: Birol ÇETİN

Tur Sorumlusu İletişim: +90 546 897 97 00

Tur sorumlusu: Doğancan ÇETİN

Tur Sorumlusu İletişim: 0541 553 00 17

 

GENEL BİLGİLENDİRME

  • Tur kesinlikle performansa dayalı DEĞİLDİR.
  • Sürüşlerimiz, herkesin katılabileceği bir düzeyde gerçekleşir. Öncü, yancı ve artçılar ile sürüş düzeni sağlanmaktadır. (Öncü geçilemez, artçı arkasında kalınmaz)
  • Tur boyunca ikişerli/çiftli gitmek durumunda olduğunda öncünün veya artçının uyarılarını dikkate almak gerekmektedir.
  • Mümkün oldukça uyarıları yakınınızdaki kişilere de tekrar etmeniz güvenli bir sürüş açısından önemlidir.
  • Herkesin katılımı açısından şehir içi milli bayram, farkındalık veya festival turlarında kask kullanımı zorunlu değildir.
  • Tur esnasında bisiklet üzerinde kesinlikle el bırakmayınız.
  • Tur esnasında telefon ile oynamayınız. (Telefonla konuşmak, canlı yayın yapmak, fotoğraf veya video çekmek)
  • Her türlü bisiklet için uygun bir turdur.
  • Aşağıda yer alan “Tur Kuralları: Lütfen Katılmadan Önce Tur Kurallarını okuyunuz, Önemli: Kask ile Ön ve Arka Işıklar ZORUNLUDUR” kısmı genel turlar için geçerlidir.