4. Talat Göktepe ve Orman Şehitlerini Anma Turu – Stand Çalışması Gerçekleştirildi!

4. Talat Göktepe ve Orman Şehitlerini Anma Turu – Stand Çalışması Gerçekleştirildi!

25 Temmuz 1994 tarihinde başlayan ve 57 saat süren Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkında, 29 Yıl önce Orman Yangınında Şehit düşen; Orman Bölge Müdürü Talat Göktepe nezdinde tüm Orman Şehitleri anısına Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ve Çanakkale Bisiklet Platformu ortaklığında, Conk Bayırındaki Talat Göktepe Anıtı’nda sabah saatlerinde anma töreni yapıldı.

Törende konuşan Orman Bölge Müdürü Enver DEMİRCİ:
“Çanakkale Şehitlerimizin canlarını vererek kurtardığı bu topraklardaki ormanlarımızın, yangınlardan zarar görmemesi için Orman Genel Müdürlüğü olarak bugüne kadar 136 çalışanımızı şehit verdik. Meslek büyüğümüz Talat GÖKTEPE’ yi şuanda bulunduğumuz noktada orman yangınıyla mücadele ederken kaybettik. Tüm canlıların yaşam alanı olan Ormanlarımızın yanmaması için hayatını veren 136 Orman Şehidimiz ve tüm Şehitlerimizi yâd ediyor rahmet ve minnetle anıyoruz, etkinliklerimizde bizi yalnız bırakmayan Çanakkale Bisiklet Platformuna teşekkür ederiz” dedi.

Akşamüzeri ise Troia Atı’nda orman yangınlarına dikkat çekmek amacıyla bilgilendirme etkinliği gerçekleştirilerek “Orman Yangınları Gönüllüsü” olmak isteyen vatandaşlarımız için kayıt masası oluşturuldu.

Stant çalışmasının ardından 4. Talat Göktepe ve Orman Şehitlerini Anma Turu kapsamında Çanakkale Eski Şehir Mezarlığına pedallayan Çanakkale Bisiklet Platformu gönüllüleri, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver DEMİRCİ ve OBM Personelinin katılımıyla Şehit Talat GÖKTEPE’yi mezarı başında dualarla andı.

__

#25Temmuz #OrmanŞehitleriniAnmaGünü #TalatGöktepe #ÇanakkaleBisikletPlatformu #ÇABİP #RüzgârınDemirAtlıları #Çanakkale #BisikletinKentiÇanakkale #YüzüncüYıldaÇanakkaledeyiz #OrmanıKoru #OrmanVatandır #OrmanınKahramanları