30 Ağustos Zafer Bayramı Turu

30 Ağustos Zafer Bayramı Turu

30 Ağustos Zafer Bayramı Turu & Şehitlere Saygı Sürüşü

Merhaba değerli ÇABİP gönüllüleri ve bisikletseverler;

Bugün Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin ve Dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü.

Çanakkale Bisiklet Platformu olarak Şehitler Diyarı ve Barışın Kenti Çanakkale’de 22 Mart 2020 tarihinde Abide’ye gerçekleştireceğimiz ve korona virüs nedeniyle gerçekleştiremediğimiz “Şehitlere Saygı Sürüşü” ile bu anlamlı günde 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamak başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehit ve gazilerimizi anmak amacıyla sosyal mesafeli ve az kişiyle sembolik bir tur gerçekleştirdik.

Gerçekleştirdiğimiz turda Abide’de açtığımız pankartın üzerine 22 Mart 2020 sürüşüne katılmak amacıyla katılım formunu doldurmuş siz değerli bisikletsever dostlarımızın ismini de yazmayı ihmâl etmedik.

Pandemi dolayısıyla gerçekleştiremediğimiz Şehitlere Saygı Sürüşü’nü pandemi süreciden daha da güçlü çıkarak 2021 yılında daha kalabalık bir şekilde gerçekleştireceğimize canı gönülden inanıyor, herkese sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz.

Sağlıcakla kalın…